przejdź do Sochaczew.pl
139318 odwiedzin
XXVI Konkurs na Szopkę Bożonarodzeniową

Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą po raz XXVI ogłosiło Konkurs na Szopkę Bożonarodzeniową. Tematem tegorocznej edycji będzie szopka tradycyjna. Prace można zgłaszać do dnia 6 grudnia 2019 r.

Celem konkursu jest propagowanie tradycji szopkarskiej i kultywowanie obrzędów związanych ze świętami Bożego Narodzenia. W tym roku organizatorzy oczekują od uczestników tradycyjnego ujęcia tematu, stworzenia szopek bożonarodzeniowych w ciekawych aranżacjach, zgodnie z duchem historii i tradycji.

Jeśli chodzi o formy plastyczne i technikę prac, organizatorzy pozostawiają uczestnikom pełną dowolność, łącznie z zastosowaniem elementów świetlnych i dźwiękowych. Nie dopuszcza się elementów seryjnych np. figurek, pocztówek, elementów dekoracji. Ograniczeniem jest też wielkość szopek - nie powinny one przekraczać wymiarów 50x70 cm w podstawie.

Tradycyjnie w konkursie mogą wziąć udział dzieci (3-6 oraz 7-13 lat), młodzież (kategoria wiekowa 14-18 lat) oraz osoby dorosłe. Muzeum czeka na prace indywidualne, przygotowane przez maksymalnie trzyosobowe zespoły oraz szopki rodzinne. Szczegółowy regulamin konkursu oraz sposób opisania szopki jest dostępny w muzeum i na jego stronie internetowej www.muzeumsochaczew.pl.

Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 14 grudnia o godz. 10.00 w Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą, pl. Kościuszki 12.

Nagrodzone prace zostaną wyeksponowane na wystawie pokonkursowej. Będzie je można oglądać do końca stycznia 2020 r.

Laureaci Konkursu otrzymają nagrody rzeczowe oraz dyplomy.

 

A A A
21.10.2019
godz.12:37
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość