przejdź do Sochaczew.pl
121241 odwiedzin
POMAGANIE PRZEZ UBRANIE

Miejskie Przedszkole Nr 3 im. Jana Brzechwy w Sochaczewie

zachęca wszystkie dzieci, Rodziców/Opiekunów do udziału w akcji:


Główny cel projektu to aktywizacja dzieci i młodzieży oraz dorosłych w zakresie ekologii i zachęcanie do wspólnego działania na rzecz wsparcia fundacji charytatywnych. Dzięki wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka jesteśmy w stanie pomóc wielu potrzebującym.

Wiosna zbliża się wielkimi krokami a co za tym idzie – Wiosenne porządki. Porządkując swoją szafę zastanawiacie się co zrobić z niepotrzebnymi elementami garderoby? Przede wszystkim niczego nie wyrzucajcie. Wasze ubrania i obuwie, mogą pomóc potrzebującym. Odzież, którą uznałeś za niepotrzebną, przynieś do przedszkola i włóż do pojemników, które znajduj a się w naszych oddziałach:

 

- jeden karton przy ul. Poprzecznej tuż przy wejściu do przedszkola po lewej stronie,

 

- drugi karton w filii przy Szkole Podstawowej Nr 6 na parterze w szatni grupy VIII „Stonogi”.
Zapewne zastanawiacie co dalej stanie się z Waszymi ubraniami i obuwiem?

  • Głównym założeniem działalności „Pomaganie przez ubranie” jest wsparcie finansowe fundacji charytatywnych, do których trafią pieniądze wygenerowane z zawartości przesłanego worka. Wszystkie rzeczy pochodzące ze zbiórek są dokładnie sortowane i dzielone na 200 kategorii asortymentowych. Następnie są sprzedawane do krajów, takich jak Pakistan, Afganistan, Ukraina, Ghana, Nigeria, Togo, Kenia, Tanzania, Uganda, Indie, w których mniej zamożnych osób nie stać na zakup nowej odzieży i obuwia.

      Serdecznie zachęcamy do udziału w akcji, gdyż cel jest szczytny i wierzymy, że wspólnie uda nam się osiągnąć wiele!!!


  • Dziękujemy wszystkim, którzy zechcą wziąć udział w akcji.


    Czas trwania akcji: 21.03 - 20.04.2018r.